استفاده از رنگ طبیعی در قالی بافی

مواد رنگزاي طبيعي از رنگينه هايي با ماندگاري و ثبات عالي و متوسط با ريشه ي گياهي يا حيواني هستند و در رنگرزي سنتي استفاده ميشوند. در رنگرزي با مواد طبيعي هيچ محدوديتي وجود ندارد و استفاده از رنگ هاي طبيعي کيفيتي دوچندان با ثبات رنگ طولاني مدت را به همراه خواهد داشت.
در ميان مواد رنگزاي طبيعي  براي رنگرزي فرش سجاده اي مسجد و فرش معمولي ميتوان از روناس، اسپرک، نيل، گل بابونه، برگ انگور عسگري، چغندر، پوست پياز، برگ درخت توت، وسمه، گل رنگ، گل جعفري، برگ انجير، پوست انار، بلوط، پوست گردو، هليله، سماق، زعفران، جا شير نام برد که هر کدام رنگ مختص به خود يا چند رنگ را دارند.


امروزه در صنعت قالي و فرش هاي سجاده اي سه رنگ اصلي وجود دارد: آبي، قرمز و زرد و ساير رنگ ها ترکيب نسبت هاي مختلف از اين سه رنگ هستند.
تجربه و تحقيقات ثابت کرده است که استفاده از رنگ هاي طبيعي در توليد سجاده فرش مسجد و فرش هاي معمولي  بسيار بهتر از رنگ هاي شيميايي است و نه تنها کيفيت، جذابيت و ثبات رنگ فرش يا سجاده فرش بيشتر خواهد بود بلکه ضررهاي ناشي از رنگ هاي شيميايي(مانند حساسيت هاي پوستي و تنفسي) نيز در استفاده از فرش سجاده اي و معمولي به حداقل خواهد رسيد.


استفاده از رنگ هاي طبيعي در کنارهم ملايم بوده و هماهنگي خاصي را به طرح و رنگ سجاده فرش مي بخشند.
رنگ هاي طبيعي به مرور زمان ثبات و درخشندگي مي يابند اما رنگ هاي شيميايي به مرور زمان يا در اثر آفتاب خوردگي دچار  رنگ پريدگي ميشوند.


استفاده از مواد طبيعي طيف وسيعي از رنگ ها را در اختيار ميگذارد در صورتي که  صدها ترکيب از مواد رنگي شيميايي قادر به ساخت چنين رنگ هايي نخواهد بود. براي مثال ميتوان گفت كه نور آفتاب از قرمز روناس نه تنها رنگ قرمز، بلكه رنگ زرد و آبي نيز ساطح ميكند. همين موضوع در مورد آبي نيل و زرد پياز صادق است. آبي نيل، حاوي عنصر قرمز و عنصر كوچكي از زرد است. زرد پياز حاوي قرمز و مقدار اندكي آبي است.


براي اطلاعات بيشتر در اين زمينه به سايت سجاده فرش مناجات مراجعه کنيد

آدرس شرکت فرش و سجاده فرش مناجات :
آران و بيدگل شهرک صنعتي هلال , بلوار امام علي پلاک ???

ادرس فروشگاه تابلو فرش مناجات :
اران و بيدگل شهرک صنعتي سليمان صباحي , بلوار خليج فارس , روبروي سازمان آب , شرکت تابلو فرش مناجات

راه هاي ارتباط با شرکت سجاده فرش و تابلو فرش مناجات:
کارخانه توليدي مناجات: 03154760700
نمايشگاه شرکت مناجات: 03154750371
مديريت شرکت مناجات ( آقاي يوسفيان ) : 09131630120
مدير فروش شرکت مناجات:09133611739

پشتيبان بعد از فروش شرکت مناجات : 09133611739

 

 

در اینجا شروع به نوشتن کنید…

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *